Schengen Vizesi Standart  Evrakları
schengen-vizesi-vizeport
İş yeri sahipleri için shengen ülke konsolosluklarında gerekecek belgeler
Antetli kâğıda Schengen vizesi alınacak olan konsolosluğa hitaben dilekçe.


Ticari Dilekçe: için Tıklayınız

Turistik Dilekçe: için Tıklayınız


TÜM PASAPORT SAHİPLERİN’İN DİKKAT’İNE

25 EYLÜL 2014 TARİHİ İTİBARİYLE SCHENGEN SİSTEMİNE BAĞLI TÜM ÜLKELER, BİYOMETRİK VERİ ALIMI (PARMAK İZİ VE DİJİTAL FOTOĞRAF) SİSTEMİNE GEÇİŞ

YAPACAKTIR.

25 EYLÜL 2014 TARİHİNDEN İTİBAREN YAPILACAK İLK BAŞVURULARDA (DAHA ÖNCE SCHENGEN VİZESİ ALMIŞ OLSA BİLE) BAŞVURU SAHİBİNİN RANDEVU SAATİNDE ŞAHSEN KONSOLOSLUK / BÜYÜKELÇİLİK / VİZE BAŞVURU MERKEZİ’NDE BULUNMASI GEREKECEKTİR.

5 YILDA BİR ALINACAK OLAN BU BİOMETRİK VERİLER, VİZE BAŞVURU SİSTEMİNDE MUHAFAZA EDİLECEK VE BU DÖNEMDE YAPILACAK DİĞER SCHENGEN BAŞVURULARINDA MİSAFİRİN TEKRAR BAŞVURUYA GELMESİNE GEREK KALMAYACAKTIR.

PARMAK İZİ SİSTEMİNİN DEVREYE SOKULMA SÜRECİ VE ARDINDAN DEVREYE GİRDİKTEN SONRA KONSOLOSLUKLARIN BAŞVURU ALIMLARINDA YAVAŞLAMA VE RANDEVU TALEPLERİNDE YOĞUNLUKLAR OLABİLECEĞİNİ ÖNGÖRÜYORUZ.

BU  GEÇİŞ SÜRECİNDE; RANDEVU SÜRESİ İLE SIKINTILAR OLUŞMAMASI VE SEYAHATLERİNİZİN AKSAMAMASI İÇİN, SCHENGEN İHTİYACI OLAN PASAPORT SAHİPLERİMİZİN VİZE İŞLEMLERİNİN NORMAL BAŞVURU SÜRECİNDEN DAHA UZUN SÜRECEĞİNİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK MÜMKÜN OLDUĞUNCA ERKEN BAŞVURU YAPMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ.

BU SİSTEME GEÇİŞ TARİHİNDE HERHANGİ  BİR DEĞİŞİKLİK OLURSA, KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.

VİZE İLE İLGİLİ TALEPLERİNİZİ İLETİŞİM BİLGİLERİNİZ İLE BİRLİKTE info@vizeport.com ADRESİMİZE İLETEBİLİRSİNİZ. EN KISA SÜREDE TALEPLERİNİZE YANIT VERİLECEKTİR.

SAYGILARIMIZLA

VİZEPORT VİZE SERVİSİ
 
Top