Kayıt dondurma işlemi ile ilgili bilinmesi gerekenler:

Kayıt dondurma dilekçenizin dikkate alınabilmesi için mutlaka geçerli bir gerekçeniz ve bu gerekçenizi ispat edebilir belgenizin olması gerekmektedir. Gerekçenizle ilgili belgeyi, dilekçenizin arka kısmına iliştirmeyi unutmayınız.
Kayıt dondurma işlemi, içinde bulunulan eğitim-öğretim yılında ve en az bir, en fazla iki yarıyıl için talep edilebilir. Örneğin 2014-2015 eğitim-öğretim yılında güz yada bahar olmak üzere bir veya güz + bahar olmak üzere iki yarıyıl kayıt dondurma talebinde bulunulabilir.
     
Bir sonraki eğitim öğretim yılında da kayıt dondurmak isteyen öğrencilerimiz yeniden kayıt dondurma dilekçesi vermekle yükümlüdür. Örneğin, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının bahar yarıyılında yada tamamında kayıt donduran öğrencimiz, bir sonraki eğitim-öğretim yılında da (2014-2015) kayıt dondurmak için yeniden dilekçe vermekle yükümlüdür.

Kayıt dondurma işlemi, talep edilen sürenin sonunda otomatik olarak bitecektir. Yeni dönemde kayıt açtırmak için öğrencimizin yeni bir dilekçe vermesine gerek yoktur.
             
Öğrencimiz, kayıt dondurma başvurusunda bulunmak için ne yapmalıdır?

Sayfanın sonundaki linke tıklayarak kayıt dondurma başvuru dilekçesini bilgisayarınıza indiriniz.
NOT: “Word” dosya formatında hazırlanan dilekçeyi “Office” programlarını açan her türlü cihazda görüntüleyebilirsiniz.

Gerekli boşlukları iki şekilde doldurabilirsiniz:
İsterseniz dosyayı bilgisayarınıza indirir ve dilekçenin çıktısını alırsınız; istenilen boşlukları tükenmez kalem ile doldurur ve yine tükenmez kalem ile imzalarsınız,
İsterseniz de dosyayı bilgisayarınıza indirip bilgisayarınızda dosyayı açtıktan sonra istenilen boşlukları bilgisayar aracılığıyla doldurur ve çıktısını alarak tükenmez kalem ile imzalarsınız.


Dilekçenizde sizden istenilen tüm boşlukları doldurduktan sonra aşağıdaki iletişim kanallarından birisi ile dilekçenizi bize ulaştırabilirsiniz:
Bizzat, Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler/Fatih/İstanbul adresindeki fakültemize gelerek Evrak Kayıt” birimine dilekçenizi teslim edebilirsiniz.

Dilekçenizi bir yakınınıza, arkadaşınıza, tanıdığınıza vb. verip sizin için Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler/Fatih/İstanbul adresindeki fakültemizin “Evrak Kayıt” birimine dilekçenizi teslim etmesini isteyebilirsiniz.

Dilekçenizi kargo ile Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler/Fatih/İstanbul adresindeki fakültemize göndererek “Evrak Kayıt” birimine dilekçenizin teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

UYARI: Fakültemizin PTT Kargo ile anlaşması olduğundan bu firmayı tercih etmeniz dilekçenizin hem uygun fiyatlarla hem de sağlıklı bir şekilde fakültemize ulaştırılmasını sağlayacaktır.

UYARI: Adi posta ile gönderilen evrakların takibi yapılamamakta ve gönderim süreleri, değişken olmakla birlikte, uzamaktadır. Bu yüzden, normal posta servisini kullanmamanız dilekçenizin işleme alınmasını çabuklaştıracaktır.

 Dilekçenizi gönderirken aşağıdaki iletişim kanallarından birisini kullanmanız durumunda, dilekçeniz işleme alınmayacaktır.
Faks: Faks belgesi, fotokopi kabul edildiği için resmi işlemlerde dikkate alınmamaktadır. Fotokopi belgelerde İmza kısmı geçersizdir.
E-mail:   Elektronik postalarda da, e-imza yetkisi mevcut değilse, işlem resmiyet kazanamamakta ve belge, geçerli olamamaktadır.

Dilekçeniz, “Evrak Kayıt” birimi tarafından kayıt altına alınacak ve gerekli birimin cevaplaması istemiyle yönlendirilecektir.
İlgili birim, dilekçenizdeki talebi değerlendirecek ve sonuç, size yine yazılı olarak bildirilecektir.


Genel Amaçlı Dilekçe Örneği için Tıklayınız


Kayıt Dondurma Dilekçe Örneği için Tıklayınız


Kayıt Sildirme Dilekçe Örneği için Tıklayınız


Sınav Sonucuna İtiraz Dilekçe Örneği için Tıklayınız


ÖRNEK RESİM 
Top