Mavi Jeans Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi


0850 288 62 84


Hafta İçi 08:00 - 17:30


bilgi@mavi.comİade/Değişim Şartları

Mavi.com online alışveriş sitemizden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürünlerin iadesi/değişimi için belirtilen yasal süre 7 gündür ancak "Müşteri Memnuniyeti" ilkemizden yola çıkarak size bir Mavi müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilme/değişim talebinde bulunabilme imkanı sağlıyoruz. 30 günlük iade süresi dolmuş, aksesuarlar eksik, tahrip edilmiş, kullanımdan dolayı zarar görmuş, faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir ve kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.

İade/Değişim Prosedürü

Siparişlerinizi, faturanın arkasında veya www.mavi.com’da bulunan iade/değişim formunu eksiksiz olarak doldurarak ve ürünü gönderdiğiniz kolinin üzerine sipariş numaranızı yazarak Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak aşağıdaki adrese gönderebilir ve iade/değişim sürecinizi başlatabilirsiniz. 30 gün içerisinde yapılan iadelerin/değişimlerin Yurtiçi kargo ile gönderilmesi şartı ile kargo ücretleri Mavi tarafından karşılanacaktır. Ancak ürünü başka bir kargo şirketiyle göndermek isterseniz kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

Yurtiçi Kargo müşteri numaramız: 279358849.

İade Adresi: Mavi

Akse Mah. Nazım Hikmet Cad. No:12 TR-41420 Çayırova-Kocaeli

Yurtiçi Kargo: 444 9999

İade ve/veya değişim talep ettiğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla (faturanın arkasında yer alan 'iade/değişim bölümü' mutlaka doldurulmalıdır, aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarları ile birlikte, sipariş numarası ve yukarıda belirtilen adresi içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

İade/değişim kargonuz Mavi'ye ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve iade/değişim talep ettiğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.

İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mavi.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi). Faturasız iade kabul edilmemektedir. İade ettiğiniz ürünlerin ödemesi, iade talebiniz onaylandıktan sonra Mavi tarafından ortalama 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Ancak banka prosedürleri gereği hesabınıza yansıması 7 iş gününü bulabilmektedir.

Mavi.com’dan almış olduğunuz ürünlerde değişim yapmak isterseniz; değişimi Mavi.com üzerinden yukarıda belirtilen prosedürü takip ederek gerçekleştirebileceğiniz gibi Mavi mağazalarından da gerçekleştirebilirsiniz. (sadece yeni sezon ürünler için) Değişimi Mavi mağazalarından gerçekleştirmeyi tercih etmeniz durumunda, ürünün faturası ile birlikte Mavi Mağazasına gitmeniz gerekmektedir.

Mavi.com üzerinden yapacağınız değişim işlemi için değişim talep ettiğiniz ürünle yeni almak istediğiniz ürün arasında fiyat farkı çıkması durumunda; oluşan fiyat farkı size geri ödenecek veya sizden havale yöntemi ile talep edilecektir.
 
Top